Місячні після викидня: рясні чи ні, коли приходять і скільки йдуть, чому виникає затримка?

Викидень є мимовільним перериванням вагітності, при якому організм відчуває сильні потрясіння і стрес. Дуже важливо після того, що сталося, ретельно спостерігати за своїм здоров’ям і звертати увагу на всі зміни. Одним із показників, за яким оцінюють жіноче здоров’я, є перші місячні після викидня. Їх наступ є одним із показників відновлення репродуктивної функції.

Що відбувається з маткою під час та після викидня?

Під час настання мимовільного аборту матка починає сильно скорочуватися. Її шия розкривається і відбувається відторгнення ембріона.
Причинами цього явища можуть бути:
• генетичні відхилення плода
• інфекційні захворювання
• стрес
• патології будови внутрішніх репродуктивних органів
• гормональні порушення
Після викидня в матці утворюється відкрита рана. Тому кілька наступних днів йдуть кров’яні виділення. Поступово відбувається скорочення матки та зменшення її у розмірах (інволюція).

Як довго триває кровотеча після викидня?

Саме не можна відповісти на питання про те, скільки йдуть виділення після викидня. Все залежить від клінічної картини. Однак можна назвати середню тривалість, якою вважається 5-7 днів. На тривалість кровотечі впливають такі фактори:
• Термін, на якому відбулося переривання вагітності. На ранніх термінах виділення проходять швидше, порівняно з більшими термінами. Після 12 тижнів, коли вже починає формуватися плацента, викидень вже починає бути схожим на родову діяльність. При цьому відбувається розкриття цервікального каналу, вилив навколоплідних вод і відшарування плаценти.
• Проведення гінекологічного вишкрібання може збільшити тривалість кровотечі, оскільки матка додатково піддається механічному очищенню. Проводиться при завмерлій вагітності, при безперервних кровотечах або неповному викидні.
Тривалість кровотечі більше 10 днів може свідчити про розвиток патології:
• наявність запального процесу
• у матці залишилися частини плодового яйця
Для уникнення неприємних наслідків після викидня в обов’язковому порядку має проводитися УЗД матки.

Як організм жінки реагує на переривання самовільної вагітності?

Для організму викидень є серйозним потрясінням. Як правило, переривання супроводжується такими симптомами:
• Виділення. Чим більший термін, тим ряснішими вони можуть бути. Зазвичай їх колір яскраво червоний. Якщо виділення мажуть і коричневі, це може сигналізувати завмерлу вагітність, відшарування плаценти або загрозливий аборт
• Біль. На маленькому терміні больові відчуття можуть бути відсутніми або схожими на менструальні спазми. На більшому терміні біль може бути сильним і переймоподібним. Деякі жінки відзначають болючість у спині.
• Підвищення температури. Свідчить у тому, що почався запальний процес.
• Слабкість та стомлюваність

Які перші місячні після викидня?

Після викидня, коли підуть місячні, слід звернути увагу на їх характер. Болючі місячні після викидня вважаються нормою.
Якщо перші місячні дуже рясні, а прокладка повністю наповнюється протягом 3 годин, слід звернутися по допомогу до лікаря. Убогі виділення при менструації, які повторюються більше двох циклів можуть свідчити про розвиток спайкового процесу.
Скільки днів можуть тривати місячні після викидня?
В ідеалі тривалість менструації після мимовільного переривання має бути від 3-7 днів. Тривалі місячні після викидня, не рідкісне явище. Через гормональний збій і стрес виділення іноді продовжуються до 14 днів. У таких випадках краще перестрахуватися та зробити контрольне УЗД.

Який термін відновлення менструального циклу?

Зазвичай організму потрібно 2-3 місяці, щоб налагодити гормональний фон і відновити цикл після викидня. Як правило, другі місячні після викидня стають такими, як і були до вагітності і вже може наступити овуляція. Багато лікарів не рекомендують відразу приступати до зачаття, навіть якщо цикл налагодився і рекомендую дати організму відпочинок 3-6 місяців.

Як визначити викидень чи місячні?

Мимовільний аборт на ранніх термінах досить часте явище. І якщо викидень пройшов як місячні, то жінка може навіть не підозрювати про те, що сталося. Викидня може відрізнятися від місячних:
• Кров’яні виділення почалися із затримкою
• Сильні спазми і вихід згустку, схожого на міхур, що лопнув.
• Загальне погіршення стану
• Наявність у крові гормону ХГЛ, який можна визначити за допомогою тесту на вагітність
Що робити, якщо місячні довго не розпочинаються?
Відповіддю чому після викидня немає місячних можуть бути збій у гормонах і стрес. Якщо протягом 2 місяців менструація не з’являється, лікар призначає обстеження та відповідне лікування. Найчастіше застосовується гормональна терапія.

Викидень для багатьох жінок завдає великої психологічної травми. Але не варто впадати у відчай, тому що подальше виношування дитини цілком може проходити легко і благополучно. Для свого заспокоєння можна прочитати багато історій на форумах, де жінки народжували здорових дітей після вагітності.

Поширити

Статті