Жар при вагітності на ранніх та пізніх термінах: чому стає спекотно і що робити?

Виношування дитини – найщасливіший час для жінки. Однак це дуже велике навантаження на організм, тому нерідко виникають неприємні симптоми з перебудовою організму і збільшеним навантаженням. Наприклад, вагітну жінку можуть непокоїти припливи. Але чи варто їх боятися? Чи небезпечні вони? Що робити, якщо кидає у жар?

Чи може кидати у жар при вагітності?

Приблизно 20% вагітних відзначають, що вони періодично відчувають припливи спеки. Це відбувається з ними на ранніх термінах. Однак нерідко жінки скаржаться на такі симптоми на останньому триместрі і навіть перед пологами.
Багато жінок описують одні й самі симптоми. Жар розливається по обличчю, шиї, грудях, «накочує» слабкість, крутиться голова, піднімається температура. Такий приплив триває від кількох секунд до кількох хвилин. Може відбуватися до 5-6 разів на день. У цей час може підвищуватись температура тіла до 37-37,7 градусів.

Чому кидає у жар при вагітності?

Припливи при вагітності відбуваються через гормональні перебудови організму. В цей час в організмі переважають два гормони:
1. Прогестерон – відповідає за розвиток плода.
2. Естроген – відповідає за стан судин матки, впливає на кровообіг, згортання крові.
Коливання одного чи другого можуть викликати підвищення адреналіну, посилення кровотоку та відчуття жару.
Також у цей час відбувається відключення функцій яєчників. Стан нагадує менопаузу. Це тимчасове явище, але симптоми такі самі.

Чому вагітну кидає у піт?

Нерідко почуття жару при вагітності супроводжується потовиділенням. Це відбувається через різкий стрибок температури тіла, збільшення кровотоку. Організм у цей час намагається охолонути, тому виділяється піт. Адже за його випаровуванні відбувається зниження температури тіла.
Ще одна з причин, чому кидає у жар при вагітності 1 триместр або на пізніших термінах – значне збільшення ваги. Якщо зайві кілограми, симптоми при припливах посилюються, збільшується секреція потових залоз. У тому числі стає сильнішим і потовиділення.

Чому так спекотно під час вагітності?

Деякі жінки відзначають, що їх не просто кидає у жар при вагітності – їм постійно спекотно. Не треба переживати з цього приводу, тому що в цей період не є відхиленням від норми.
Такий стан викликається стрибками прогестерону. Адже цей гормон як допомагає при виношуванні плода, а й впливає терморегуляцію тіла. Під час вагітності процес тепловіддачі може змінюватись.

Чому спекотно на ранніх термінах вагітності?

Припливи спеки при вагітності можуть розпочатися вже у перші тижні. Адже саме в цей час починається перебудова гормонального фону, організм починає працювати по-новому, на нього лягає велике навантаження. У цей час навколо матки утворюються нові судинні сітки, і це збільшує кровообіг. Усе це причиною появи такого стану.

Жар при вагітності: чи це нормально?

Припливи жару, відчуття температури при вагітності є відхиленням від норми. Це є нормальна реакція організму. Лікарі кажуть, що такий стан не несе в собі жодної шкоди. Проте жінка відчуває певний дискомфорт. Це змушує нервувати, шукати відповіді на певних жіночих форумах. Проте слід розуміти, що професійну консультацію дасть лише фахівець.

Що робити, якщо вагітну кидає у жар?

Якщо жінка відчула на собі такі симптоми, у неї постають питання: чи бувають припливи при вагітності, від чого це відбувається і що робити?
Звичайно, насамперед слід проконсультуватися з лікарем. Важливо зрозуміти, що це не застуда чи грип, які є небезпечними для матері та дитини.

Як зняти жар під час вагітності?

Якщо кидає у жар на пізніх термінах або, навпаки, у перші місяці, слід дотримуватися певних правил:
• Добре провітрювати кімнату.
• Пити достатню кількість води.
• Слідкувати за вагою.
Можливо, це не прибере симптоми, але зменшить їх інтенсивність.

Чому кидає у жар вночі, але температури немає?

Нерідко вагітні скаржаться, що їх часто кидає у жар без температури вночі. Це з тим, що у цей час доби організм продовжує перебудовуватися. Також слід розуміти, що жар та піт не завжди супроводжують такі припливи. Все залежить від реакції організму.

Як полегшити стан?

Якщо кидає в жар при вагітності 2 триместри або на більш ранніх термінах, фахівці радять:
• Відкрити вікно або кватирку.
• Пити води.
• Протерти обличчя вологим рушником або кубиками льоду.
• Прийняти горизонтальне положення.
Це допоможе прибрати жар і відчути себе значно краще.

Поширити

Статті